Rozwiązania na przebarwienia skóry z linią kosmetyków Dr Ivana Stanković

Rozwiązania na przebarwienia skóry z linią kosmetyków Dr Ivana Stanković

Jak powstają przebarwienia?

Przebarwienia, czyli miejscowe zaburzenia pigmentacji, powstają, gdy melanocyty, czyli komórki produkujące melaninę, są stymulowane do jej nadprodukcji. Może to być spowodowane przez UV, hormony (jak w przypadku melasmy) lub procesy zapalne.

Jak zapobiegać i radzić sobie z przebarwieniami?

Prewencja i odpowiednia pielęgnacja są kluczowe w walce z przebarwieniami. Oto kilka kroków, które pomogą zachować równomierny koloryt skóry:

  1. Ochrona przed słońcem: Codzienne stosowanie kremu z SPF 50 lub jest niezbędne, aby chronić skórę przed promieniowaniem UV, które może nasilać przebarwienia.

  2. Dobre składniki: Najskuteczniejsze obecnie w walce z przebarwieniami okazuje się tiamidol, retinol, kwas azelainowy i połączenia tych substancji.

  3. Terapia w gabinecie: Peelingi, IPL, mezoterapia, mikronakłuwanie. Zawsze połączone z domową pielęgnacją zleconą przez dermatologa

  4. Nawilżanie i regeneracja: Krem Regeneracyjny z kompleksem StemRepair od Dr Ivany Stanković to produkt, który działa łagodząco i wspomaga naturalne procesy regeneracyjne skóry. Zawarte w nim składniki, takie jak wyciąg z arniki, ceramidy i trehaloza, pomagają w redukcji zaczerwienienia i stanów zapalnych, które mogą prowadzić do przebarwień.

Jakie składniki warto szukać w produktach?

Kluczowe składniki, które mogą wspierać redukcję przebarwień i ogólnie poprawić kondycję skóry, to:

  • Niacynamid (witamina B3): Pomaga w redukcji przebarwień, reguluje ilość wyprodukowanego sebum i wzmacnia barierę ochronną skóry.
  • Witamina C: Antyoksydant, który rozjaśnia skórę i stymuluje produkcję kolagenu.
  • Kwas azelainowy: Skutecznie zwalcza hiperpigmentację, działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie.
  • Kwas glikolowy: Złuszcza naskórek, co pomaga w redukcji przebarwień.

Dlaczego warto wybrać produkty Dr Ivany Stanković?

Kosmetyki te, choć nie są dedykowane do walki z przebarwieniami, dzięki swoim właściwościom regenerującym i łagodzącym, wspomagają wszelkie terapie dermatologiczne oraz zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, których celem jest minimalizacja istniejących przebarwień.

Produkty Dr Ivana Stanković, takie jak jej krem regeneracyjny i pianka do mycia, są opracowane z myślą o potrzebach nawet najbardziej wrażliwej skóry, zapewniając jej optymalne nawilżenie, ochronę i regenerację. Zastosowanie zaawansowanych składników aktywnych pozwala nie tylko dbać o estetyczny wygląd skóry, ale również wspierać jej zdrowie na poziomie komórkowym.