Retinal - sekret piękna i młodości

Retinal - sekret piękna i młodości

Retinal to organiczny związek chemiczny z grupy aldehydów, który odgrywa kluczową rolę w procesie widzenia. Ale czy wiesz, że może on również mieć zastosowanie w pielęgnacji skóry?

Retinal - naturalny składnik skóry

Retinal to naturalnie występujący składnik skóry, który jest prekursorem witaminy A. Witamina A jest niezbędna dla zdrowej i młodej skóry, ponieważ stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, wygładza zmarszczki i rozjaśnia przebarwienia.

Retinal - działanie przeciwstarzeniowe

Retinal jest silnym antyoksydantem, co oznacza, że chroni komórki skóry przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Wolne rodniki to cząsteczki, które mogą uszkadzać komórki skóry i prowadzić do przedwczesnego starzenia się.

Retinal - korzyści dla skóry:

• Redukcja zmarszczek i linii mimicznych

• Poprawa jędrności i elastyczności skóry

• Wyrównanie kolorytu skóry

• Rozjaśnienie przebarwień

• Złuszczanie martwego naskórka

• Stymulacja produkcji kolagenu i elastyny

Retinal - dla kogo?

Retinal jest odpowiedni dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej skóry i zwalczyć oznaki starzenia. Szczególnie polecany jest osobom z:

• Zmarszczkami i liniami mimicznymi

• Brakiem jędrności i elastyczności skóry

• Przebarwieniami

• Nierówną powierzchnią skóry

Retinal - jak stosować?

Retinal należy wprowadzać do pielęgnacji stopniowo, by uniknąć podrażnień, które może, choć wcale nie musi, wywołać. Należy zacząć od stosowania produktu co drugi dzień, aby przyzwyczaić skórę do jego działania. Jeśli skóra będzie go dobrze tolerować, można zacząć stosować go częściej. Jeśli wywołuje pieczenie, zaczerwienienie, warto połączyć jego stosowanie z kremem na bazie ceramidów, który wzmacnia barierę ochronną naskórka, uodporniając skórę na działanie retinolu.

Retinal - przeciwwskazania:

Retinal nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Nie należy również stosować go na otwarte rany i skaleczenia.

Retinal - sekret piękna i młodości?

Ten składnik wywodzi się z okulistyki, ale ze względu na swoje właściwości znalazł również zastosowanie w dermatologii i kosmetologii jako aktywny składnik w produktach do pielęgnacji skóry. Dzięki swojej zdolności do promowania odnowy komórkowej i wpływu na syntezę kolagenu, retinal jest ceniony przede wszystkim za swoje właściwości anti-aging, Wspomaga redukcję zmarszczek, poprawia jędrności i elastyczności skóry, rozjaśnienia przebarwień i wygładza. Retinal to składnik o wielu właściwościach korzystnych dla skóry. 

Pamiętaj:

Przed rozpoczęciem stosowania retinalu skonsultuj się z dermatologiem, aby upewnić się, że jest to odpowiedni produkt dla Twojej skóry. Ten modny składnik nie jest wcale dla każdej skóry. Czy jest dla Twojej powinien zadecydować dermatolog.

Dlaczego kosmetyki Repair Dr Ivana Stanković to idealne uzupełnienie kuracji z retinalem?

Chociaż retinal jest cenionym składnikiem w wielu produktach do pielęgnacji twarzy, z uwagi na swój  odmładzający i regenerujący potencjał, nie każda skóra go toleruję. Retinal bardzo często może wywołać podrażnienia i przesuszenie skóry, dlatego dobrze jest połączyć kurację z retinolem z pielęgnacją opartą na ceramidach, która wzmacnia barierę ochronną skóry, wzmacniając ją na wszelkie działania drażniących substancji, jak na przykład właśnie retinalu. W linii Repair Dr Ivana Stanković znajdują się ceramidy, aminokwasy oraz autorski kompleks StemRepair.

Kompleks StemRepair to autorskie połączenie aktywnych składników roślinnych - ekstraktu z zielonych jabłek szwajcarskich, babki lancetowatej, wąkrotki azjatyckiej i kulnika sercolistnego. Ten zaawansowany kompleks wykorzystuje moc natury, wspierając procesy regeneracyjne skóry, intensywnie ją nawilżając i zapewniając ochronę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych i drażniących substancji, jak właśnie retinol.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną gamą produktów zawierających Kompleks StemRepair, odwiedzając tutaj. Poznajcie unikalne właściwości tych kosmetyków i doświadczcie, jak mogą one zmienić Waszą codzienną pielęgnację.