Odnowa skóry po słońcu: Jak odbudować i wzmocnić skórę z produktami Dr Ivany Stanković

Odnowa skóry po słońcu: Jak odbudować i wzmocnić skórę z produktami Dr Ivany Stanković

Opalasz się? Nawet jeśli robisz to świadomie, zgodnie z zaleceniami dermatologów i w towarzystwie filtrów przeciwsłonecznych, skóra po ekspozycji na słońce wymaga szczególnej pielęgnacji. To klucz do jej zdrowia i młodego wyglądu. Regenerujące kosmetyki Dr Ivana Stanković to idealne rozwiązanie dla skór, które potrzebuje odnowy po słońcu.

Oczyszczenie skóry:

Po dniu spędzonym na słońcu niezbędne jest dokładne oczyszczenie skóry z resztek filtrów UV, które mogą zatykać pory i prowadzić do podrażnień. Delikatna pianka myjąca Dr Ivana Stanković skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia, pozostawiając skórę nawilżoną i przygotowaną na dalsze etapy pielęgnacji.

Stosowanie antyoksydantów:

Wolne rodniki, generowane pod wpływem promieniowania UV, są jednym z głównych przyczynków przedwczesnego starzenia się skóry. Antyoksydanty są tu niezastąpione, gdyż neutralizują te szkodliwe cząsteczki, chroniąc skórę przed uszkodzeniami. Włącz do regenerującej pielęgnacji Repair Dr Ivana Stanković serum z wit. C i E, aby jeszcze skuteczniej chronić skórę.

Wieczorna regeneracja:

Noc to czas, kiedy komórki naszej skóry najintensywniej się regenerują. Krem Repair Dr Ivana Stanković, wzbogacony o ceramidy i inne składniki odżywcze, intensywnie nawilża i wspomaga naturalne procesy naprawcze skóry, pozostawiając ją elastyczną i pełną blasku następnego dnia.

Zabiegi w gabinecie:

Dla tych, którzy szukają głębszej regeneracji, mezoterapia w klinice Dermea Dr Ivany Stanković może być doskonałym uzupełnieniem domowej pielęgnacji. Zabieg ten, dostarczając składniki aktywne bezpośrednio w głąb skóry, pomaga w jej intensywnej odnowie i długotrwałym nawilżeniu.

Odpowiednia pielęgnacja skóry po ekspozycji na słońce jest kluczowa, by zachować jej młodość i zdrowie. Produkty Dr Ivana Stanković oferują holistyczne podejście do pielęgnacji po słońcu, które nie tylko łagodzi i regeneruje, ale również wzmacnia barierę skórną, zapewniając jej najlepszą ochronę i kondycję. Nie zapominaj o regularnym stosowaniu antyoksydantów i wieczornej regeneracji, by twoja skóra mogła cieszyć się zdrowiem przez cały rok.

Nawilżanie to podstawa:

Skóra po ekspozycji na słońce często jest odwodniona, dlatego kluczowe jest jej intensywne nawilżanie. Krem Repair Dr Ivana Stanković, który ma silne właściwości nawilżające, dzięki zawartości między innymi ceramidów i trehalozy, będzie idealną baza "posłonecznej" pielęgnacji. Przywraca skórze optymalny poziom nawilżenia, jednocześnie łagodząc podrażnienia i uczucie ściągnięcia.

Ochrona przeciwsłoneczna nadal ważna:

Nawet po opalaniu nie zapominaj o ochronie przeciwsłonecznej. Promieniowanie UV jest obecne przez cały rok, a skóra po opalaniu jest szczególnie wrażliwa. Chroń skórę kremem z filtrem SPF 30 lub wyższym każdego dnia, aby chronił ją przed dalszymi uszkodzeniami,, które wywołują promienie UV. Jeśli czujesz, że krem z SPF zostawia skórę przesuszoną, jako bazę zastosuj krem Repair, który będzie nawilżał i ułatwiał nakładanie filtrów na skórę. 

Dieta dla zdrowej skóry:

Pielęgnacja skóry po opalaniu to nie tylko kosmetyki. Odpowiednia dieta bogata w antyoksydanty, witaminy i minerały wspiera regenerację skóry od wewnątrz. Zadbaj o spożywanie owoców, warzyw, orzechów i zdrowych tłuszczów, które pomogą skórze odzyskać blask i elastyczność.

Unikaj gorących kąpieli:

Gorąca woda może dodatkowo wysuszyć i podrażnić skórę po opalaniu. Zamiast tego wybieraj letnie prysznice i stosuj delikatne, nawilżające mydła lub żele, które nie naruszą naturalnej bariery ochronnej skóry.

Zbadaj znamiona:

Każda skóra jest inna, dlatego warto skonsultować się z dermatologiem, który dobierze odpowiednie produkty i zabiegi pielęgnacyjne do indywidualnych potrzeb Twojej skóry. Klinika Dr Ivany Stanković oferuje również najnowocześniejsze badania skóry pod kątem czerniaka, które obowiązkowo każdy, kto wystawia skórę na działanie słońca powinien zrobić przed i po wakacjach.