Jak wybrać najlepszy krem nawilżający – porady dr Ivany Stanković

Jak wybrać najlepszy krem nawilżający – porady dr Ivany Stanković

Znaczenie nawilżania skóry

Nawilżenie jest kluczowe dla utrzymania zdrowej bariery hydrolipidowej, która chroni skórę przed szkodliwymi mikroorganizmami, alergenami i toksynami. Prawidłowo nawilżona skóra jest elastyczna, gładka i mniej podatna na podrażnienia oraz zmarszczki. Dr Ivana Stanković zwraca uwagę, że każdy typ skóry, nawet skóra trądzikowa, potrzebuje odpowiedniego nawilżenia.

Kluczowe składniki w kremach nawilżających

Podczas wyboru kremu nawilżającego, warto zwrócić uwagę na obecność następujących składników, które są gwarancją jakości i skuteczności kosmetyku:

  • Kwas hialuronowy: Znany z jego zdolności do wiązania wody, kwas hialuronowy efektywnie nawilża skórę i wspomaga wypełnianie drobnych linii oraz zmarszczek.
  • Ceramidy: Odgrywają kluczową rolę w odbudowie bariery ochronnej skóry, zapobiegając nadmiernemu przesuszeniu.
  • Naturalne oleje i masła: Olej jojoba, masło shea i dostarczają skórze niezbędnych lipidów, odżywiając ją i regenerując.
  • Antyoksydanty: Takie jak witamina E, które chronią skórę przed działaniem wolnych rodników i wspomagają jej regenerację.

Dobór kremu nawilżającego do typu skóry

  • Cera sucha: Wymaga kremów o bogatej konsystencji, które zawierają składniki takie jak mocznik, gliceryna, czy oleje roślinne.
  • Cera tłusta i mieszana: Lepsze będą lekkie formuły, takie jak żele czy emulsje, które nie zatykają porów i kontrolują poziom sebum.
  • Cera wrażliwa: Powinna wybierać produkty bez zapachów i konserwantów, z łagodzącymi składnikami jak alantoina czy pantenol.

Jak stosować krem nawilżający?

Aplikuj krem nawilżający dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Nałóż produkt na oczyszczoną skórę, delikatnie masując, by wspomóc wchłanianie składników aktywnych. Regularne stosowanie kremu nawilżającego jest kluczem do utrzymania skóry w dobrej kondycji.

Krem nawilżający czy krem pozabiegowy?

Wybór odpowiedniego kremu nawilżającego jest niezmiernie ważny dla zachowania zdrowia i młodości skóry. Dr Ivana Stanković radzi, by przy wyborze kierować się nie tylko rodzajem skóry, ale również jakością składników. Kremy nawilżające powinny stanowić podstawę pielęgnacji skóry każdego dnia. Krem pozabiegowy z marki dr Ivany Stanković jest unikalnym ideałem kremu zarówno nawilżającego, jak i regenerującego.